راه های دسترسی : 09127653729|isonnatti@gmail.com

ارائه انواع سنگ نمک قیمت روز در فروشگاه آنلاین

ارائه انواع سنگ نمک قیمت روز در فروشگاه آنلاین ما بستری فراهم نموده تا مشتریان با بررسی و پردازش معیار های مختلف بتوانند محصولی طبیعی و با کیفیتی را انتخاب و پس از آن اقدام به خرید کنند.

تفاوت قیمت سنگ نمک صنعتی و طبیعی

سنگ نمک علاوه بر اینکه مصرف خوراکی و تزئینی داشته، مصرف گسترده ای نیز در صنعت دارد و از آن در صنایع مختلف استفاده می گردد.
اولین مصرف سنگ نمک صنعتی برای خوراک دام ها می باشد.
بدین ترتیب که با قرار دادن سنگ نمک در کنار علوفه دام سنگ نمک را لیسیده و سبب افزایش اشتهای آن می گردد.
از سنگ نمک در مصارف دیگر مانند دباغی، نساجی، تولید آلومینیوم و لاستیک، تولید صابون و دیگر مواد شوینده، سختی گیری آب، احیاء رزین و برخی مصارف بیمارستانی به کار برده می شود.
سنگ طبیعی و خوراکی با سنگ های نمک صنعتی از لحاظ مواد تشکیل دهنده و خاستگاه کمی متفاوت می باشند.
از این رو قیمت سنگ صنعتی و قیمت سنگ نمک طبیعی نیز یکسان نیست و هر کدام قیمت خاص خود را دارا می باشند.

تفاوت قیمت سنگ نمک صنعتی و طبیعی

مصارف و قیمت سنگ نمک خام

سنگ نمک خام همان سنگ نمک طبیعی برداشت شده از دل کوه و گنبد های نمکی می باشند که بر روی آن هیچ عملیات شیمیایی یا شستشو انجام نشده است.
ترکیبات سنگ نمک خام در انواع مختلف و با توجه به محلی که از آن استخراج می شود متفاوت است.
با توجه به در صد خلوص سنگ نمک خام و مواد تشکیل دهنده آن را در مصارف مختلف خوراکی، دکوری و صنعتی استفاده می نمایند.
قیمت سنگ نمک خام با توجه به نوع آن و میزان عرضه و تقاضا در بازار تعیین می گردد و نرخ آن به صورت کیلویی و با در نظر گرفتن سنگ نمک محاسبه می گردد.
نوع بسته بندی سنگ نمک نیز در قیمت آن موثر می باشد اما در حال حاضر انواع با کیفیت آن با قیمتی بیش از هر کیلو 20 هزار تومان خرید و فروش می گردد.

مصارف و قیمت سنگ نمک خام

قیمت سنگ نمک معدنی خوراکی و نحوه استفاده آن

کشور ما دارای معادن سنگ نمک بسیاری در جای جای خود می باشد و سنگ نمک های معدنی با خلوص و کیفیت های متفاوت از آن آن ها استخراج می شو.
بخش اعظمی از سنگ نمک های برداشت شده به مصرف خوراکی می رسد چرا که نمک چاشنی اولیه و اصلی تمام غذاهاست.
سنگ نمک های مرغوب و با کیفیت معادن علاوه بر مصارف در داخل کشور به دیگر کشور ها نیز صادر شده و در بازار های خارجی جایگاه ویژه ای دارند.
می توان گفت قیمت سنگ نمک معدنی گرمسار در بین دیگر سنگ نمک های معادن کشور بیشتر می باشد که دلیل آن خلوص بالا و مرغوبیت سنگ نمک می باشد.
برای استفاده از سنگ نمک خوراکی معمولا آن را به کارخانه های تولید نمک فرستاده و آن را پودر، شستشو و تصفیه نموده و به صورت نمک های مختلف در می آورند.
البته سنگ نمک خوراکی به صورت سنگ نیز استفاده خوراکی می شود مثلا در هنگام خیس کردن برنج برای طبخ می توان تکه ای از سنگ نمک داخل آن قرار داد.

قیمت سنگ نمک معدنی خوراکی و نحوه استفاده آن

چند معدن سنگ نمک در ایران وجود دارد؟

نمک علاوه بر اینکه در مصرف خوراکی حرف اول را می زند و ماده اصلی تشکیل دهنده سفره های ایرانی است در صنایع شیمیایی نیز یکی از چهار رکن اصلی می باشد و کاربرد های صنعتی و پزشکی آن بسیار زیاد می باشد.
با لطف خداوند کشور از لحاظ تامین نمک مورد نیاز مشکلی ندارد و در سر تا سر آن معادن سنگ نمک زیادی جود دارد.
معدن سنگ نمک در ایران در استان های مختلف پراکنده بوده و این معادن حتی به عنوان جاذبه های گردشگری شناخته می شوند و توریست های خارجی و داخلی را پذیرا می باشند.
بیشترین و بزرگترین معادن سنگ نمک کشور در استان سمنان قرار دارند و شهر گرمسار یکی از اصلی ترین شهرها در تولید نمک و دارای رتبه اول در کشور می باشد.
نمک های برداشت شده از این معادن به کشور های اروپایی و دیگر کشور های صادر می گردد و ارزآوری مطلوبی دارد.

فروش نمک معدن سنگ نمک قم با قیمت عمده

سنگ نمک هنگامی که از معادن برداشت می شود به شکل تخت سنگ های بزرگ بوده که در کارخانجات فراوری شده و به شکل تکه های نامنظم براق و سفید رنگ در می آید که شوری مشخصه اصلی آن است.
فروش سنگ نمک معدن به صورت عمده برای مصارف مختلف صورت می گیرد و قیمت سنگ نمک عمده بستگی به نوع مصرفی سنگ نمک که از کدام یک از سنگ های خوراکی، تزیینی و صنعتی باشد دارد.
قیمت سنگ نمک عمده از درب کارخانه بسیار ارزان بوده و با هزینه کمی می توان سنگ های نمک را برای مصارف عمده یا خرده فروشی تهیه نمود.
نمک معدن سنگ نمک قم یکی از نمک های مرغوب و با کیفیت بوده که با قیمت عمده در اختیار عرضه کنندگان در سرتاسر کشور قرار می گیرد.
سنگ نمک معدنی در فروشگاه ها و نمایندگی های تمامی استان ها به صورت جزئی و با قیمت مناسب در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

فروش نمک معدن سنگ نمک قم با قیمت عمده

قدمت استفاده از سنگ نمک اصل

سنگ نمک اصل یکی از کانی های موجود در طبیعت بوده که از تبخیر آب دریاها در طول چندین هزار سال پیش و انباشته شدن آن به صورت گنبدهای نمکی یا تپه هایی بلند به وجود آمده است.
برای استخراج سنگ نمک معادن سنگ نمک به صورت تونل های پیچ در پیچ در دل کوه ها ساخته شده و با روش های مختلف اقدام به جداسازی آن می نمایند.
استفاده از نمک از قرون گذشته در کشور ها و تمدن های گوناگون وجود داشته است و این ماده مصارف خوراکی و حتی  در مراسمات آیینی و مذهبی خاص داشته است.
نکته جالب توجه اینکه نزاع بر سر نمک در گذشته های دور سبب جنگ های بسیار یا حتی فروپاشی دولت ها می شده است.
بنابر متون تاریخی و احتمال قوی چینی ها نخستین مردمانی بودند که ارزش های نمک را در یافتند و برای آن مالیات وضع نمودند.
مردمان چین باستان استخراج نمک از داخل زمین را نیز کشف نمودند.

قدمت استفاده از سنگ نمک اصل

By |2020-10-28T05:23:37-01:0028th اکتبر, 2020|نمک|0 Comments

Leave A Comment