راه های دسترسی : 09127653729|isonnatti@gmail.com

قیمت سنگ نمک خالص طبیعی خوراکی در بازار ایران

قیمت سنگ نمک خالص طبیعی خوراکی در بازار ایران با توجه به کیفیت و سایر عوامل تائیر گذار متفاوت بوده لذا جهت خرید سنگ نمک و استعلام نرخ روز می توان به سایت های تخصصی معتبر مراجعه کرد.

سنگ نمک خوراکی خالص در ایران موجود است؟

نمک خوراکی در معادن به صورت سنگ نمک یافت می شود.
نمک در اصل از دو عنصر کلر و سدیم تشکیل شده است اما سنگ های نمکی که از معادن برداشت می شود هیچگاه به صورت خالص نبوده و دارای عناصر و مواد معدنی دیگری نیز می باشند.
اگر به رنگ سنگ های نمک برداشت شده از معادن مختلف دقت کنیم هیچ کدام به رنگ شفاف و سفید خالص نمی باشند و درون آن ها رگه هایی از رنگ نارنجی، قرمز یا متمایل به رنگ آبی و صورتی می باشند که هر کدام از رنگ ها نشانگر وجود یک ماده به وفور در سنگ می باشد.
در برخی معادن ایران سنگ های نمکی که یافت می شود دارای درصد بالایی از خلوص می باشند که به عنوان سنگ نمک خوراکی مرغوب و با کیفیت شناخته می شوند.
معادن گرمسار از جمله معادن دارای سنگ نمک خوراکی مرغوب می باشد که سنگ های آن به کارخانجات تولید نمک فرستاده می شوند.

سنگ نمک خوراکی خالص در ایران موجود است؟

اثرات استفاده از سنگ نمک اصل

سنگ نمک برداشت شده از معادن دارای کاربرد های بسیار تزئینی، خوراکی و صنعتی می باشد و در هر کدام از موارد اصل بودن سنگ نمک بسیار مورد توجه و مهم می باشد.
در گذشته به کسانی که دارای مشکلات حاد تنفسی می باشند سفارش می شده است که بخار خارج شده از آب نمک را استنشاق نمایند و از طریق بیماری آن ها به سرعت بهبود می یافت.
در موارد تزئینی نیز اگر سنگ نمک اصل و طبیعی باشد اثرات خاص خود را داشته و می تواند در جذب انرژی های منفی محیطی کمک نماید.
ضمن آن که چشم زخم نیز به وسیله سنگ نمک در خانه دفع می گردد.
آلودگی های شدید هوا نیز به وسیله سنگ نمک اصل و طبیعی جذب شده و محیط را برای تنفس بهتر پاکسازی می نماید.
برای مصارف خوراکی نیز بهترین نوع نمک، نمکی می باشد که از پودر شدن سنگ های نمک اصل و خالص به دست بیاید، این نوع نمک برای تعادل حیاتی بدن نیاز بوده و مضرات آن نیز کمتر می باشد.

اثرات استفاده از سنگ نمک اصل

انواع نمک طبیعی و مفید برای بدن

نمک که یکی از ادویه های اصلی و اولیه هر غذا می باشد در انواع مختلفی وجود دارد که هر نوع از منشاء خاصی برداشت شده است.
به طور کلی انواع نمک طبیعی شامل دو نوع نمک دریا و نمک معدنی می شود که همان طور که از نام آن ها پیداست خاستگاه یکی رسوبات دریایی و دیگری معادن سنگ نمک می باشد.
هر دو نمک دریایی و معدنی برای بدن دارای فوایدی می باشند و در طب سنتی و اسلامی برای آن ها خواصی برشمرده شده است.
نمک های طبیعی با روش طبیعی برداشت شده و در جریان تولید و تصفیه به آن ها هیچ ماده شیمیایی افزوده نمی شود.
این نوع نمک ها با بدن سازگاری بیشتری داشته و کمتر سبب افزایش فشار خون یا دیگر بیماری های قلبی عروقی می گردد.
البته در مصرف این انواع نمک های طبیعی نیز نباید زیاده روی کرد و مقدار کمی از آن باید روزانه استفاده شود.

انواع نمک طبیعی و مفید برای بدن

سنگ نمک خالص را از کجا بخریم؟

هر گاه حرف از سنگ نمک و خواص آن به میان می آید این سوال نیز پیش می آید که سنگ نمک را از کجا بخریم و مراکز عرضه سنگ نمک اصل و طبیعی کجا می باشد؟
سنگ نمک در انواع مختلف خوراکی یا صنعتی موجود می باشد که تهیه تمامی انواع آن از درب کارخانه سنگ نمک ممکن می باشد و خرید مستقیم از کارخانه مطمئن ترین روش خرید است.
اما در تمامی شهرها و مناطق دسترسی به کارخانه سنگ نمک وجود ندارد.
بنابراین مراکز عرضه سنگ نمک و نمایندگی های آن از محل های مناسب برای تهیه سنگ نمک خالص و اصل می باشند که سنگ نمک را با قیمتی مناسب و ارزان ارائه می نمایند.
این مراکز عرضه مستقیم نمک و سنگ نمک به صورت مجازی نیز فروش خود را انجام داده و با مراجعه به سایت مربوط می توان سنگ نمک را در مقدار مورد نیاز سفارش داده و خریداری نمود.

سنگ نمک خالص را از کجا بخریم؟

قیمت خرید سنگ نمک خالص

برای خرید سنگ نمک خالص و تهیه  باید با خصوصیات آن آشنایی داشت و بتوان نمک خالص طبیعی را از نمک های تقلبی یا ناخالص تشخیص داد.
یکی از راه ها برای تشخیص نمک خالص که بسیار ساده نیز می باشد این است که یک قاشق نمک در مقداری آب ریخته شود اگر آب نمک حاصل کدر نبوده و ته ظرف نیز رسوبی تشکیل نشده نمک بدون ناخالصی می باشد.
سنگ نمک های خالص نیز از روی رنگ قابل شناسایی هستند و هر چه سنگ نمک سفید شفاف باشد می توان گفت در صد خلوص آن بیشتر است.
قیمت نمک خالص و سنگ نمک خالص را می توانید داخل سایت فروش ما ببینید و گول نمک های ارزان تقلبی را نخورید.
هر چند برخی فروشندگان نیز نمک های بی کیفیت را با قیمت گزافی به مشتری عرضه می نمایند.
قیمت نمک خالص بستگی به نوع نمک و بسته بندی آن دارد و نمی توان قیمت ثابت و معینی از آن ارائه داد.

قیمت خرید سنگ نمک خالص

آیا مضرات سنگ نمک به اثبات رسیده؟

در گذشته برای تهیه غذاها و در آشپزی از سنگ نمک خوراکی تکه تکه شده استفاده می شود و تمامی حکیمان طب سنتی نیز مصرف آن را مفید می دانستند.
اما امروزه برخی از طبیبان استفاده از سنگ نمک به صورت خوراکی را عامل بسیاری از بیماری ها می دانند.
البته مضرات سنگ نمک به صورت علمی به اثبات نرسیده است و اگر هم شواهدی از ضرر استفاده از سنگ نمک در دسترس است مربوط به سنگ نمک های ناخالص بوده که دارای املاح معدنی مضر برای کلیه می باشند و یا سنگ نمک های آلوده و تصفیه نشده که به دلیل عدم رعایت بهداشت ممکن است مشکلاتی را برای فرد به وجود آورند.
از این رو مصرف سنگ نمک خالص، اصل و خوراکی نه تنها ضرری در پی نداشته بلکه می تواند خود در پیشگیری از بیماری ها کمک نماید و یکی از ضد عفونی کننده های قوی می باشد.
یکی دیگر از دلایل منع مصرف سنگ نمک توسط پزشکان فاقد ید بودن آن است که معتقدند ید مورد نیاز بدن باید از طریق نمک تامین گردد.

آیا مضرات سنگ نمک به اثبات رسیده؟

By |2020-10-22T12:49:12+00:0022nd اکتبر, 2020|نمک|0 Comments

Leave A Comment